Plastyka wałów okołopaznokciowych

Wrastające paznokcie bardzo często są przyczyną bólu i stanów zapalnych, pojawiających się na palcach u stóp. Uniemożliwia nam to normalne funkcjonowanie, uprawianie sportu, czy noszenie ulubionych butów. Warto wówczas zadbać o swoje palce i zapobiec takim sytuacjom.

Wrastające paznokcie są problemem, który dotyka zarówno osoby młode, jak i starsze. Ich przyczyną może być między innymi nieprawidłowe obcinanie płytki paznokciowej lub noszenie źle dobranego obuwia. Na palcu może pojawić się wówczas deformacja, prowadząca do przerostu wałów okołopaznokciowych. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u podologa i rozpoczęcie leczenia wrastających paznokci, gdzie oprócz zastosowania klamry ortonyksyjnej lub tytanowej, zalecamy przeprowadzenie plastyki wałów okołopaznokciowych.


Wały okołopaznokciowe – czym są?

Nacisk płytki paznokciowej na tkanki miękkie prowadzi do jej nadmiernego nadbudowywania, a dodatkowo występowania stanów zapalnych. Na palcu powiększa się wówczas wał okołopaznokciowy, któremu może towarzyszyć ból i uczucie dyskomfortu.

Deformacja w postaci przerośniętego wału okołopaznokciowego może skutecznie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie, a nieprawidłowo leczony stan zapalny może doprowadzić do hipergranulacji, czyli tak zwanej ziarniny. Im szybciej zwrócimy uwagę na problem i zgłosimy się o pomoc do podologa, tym większa szansa na jego bezproblemowe rozwiązanie.

W przypadku pierwszych objawów przerośniętych wałów okołopaznokciowych warto skorzystać z pomocy naszego gabinetu pedologicznego w Łodzi, który dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami dobierze odpowiednią terapię lub zaproponuje plastykę wałów, czyli skuteczną metodę na trwałe pozbycie się uporczywego problemu.Kiedy wykonuje się plastykę wałów okołopazokciowych?

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest zabiegiem proponowanym pacjentom z długą historią leczenia wrastających paznokci, oraz u których doszło do nadmiernego przerostu tkanki, zbliznowacenia lub nawet martwicy. W takich sytuacjach należy podjąć profesjonalne kroki i za pomocą plastyki chirurgicznej, a także odpowiednio dobranego leczenia pod okiem podologa, doprowadzić do całkowitego wyleczenia palca.


Dlaczego warto wykonać zabieg plastyki wału okołopaznokciowego?

Plastyka wałów okołopaznokciowych daje możliwość rozwiązania problemu ze stale wrastającymi paznokciami. Jest to zabieg, który nie ingeruje w struktury płytki paznokcia odpowiedzialne za jego tworzenie i wzrost, dzięki czemu ryzyko powikłań pozabiegowych jest zdecydowanie znacznie niższe niż w przypadku klinowej resekcji, czyli wycięcia paznokcia. Warto zgłosić się na konsultacje do naszego gabinetu podologicznego w Łodzi i dowiedzieć się, czy problem z wałami okołopaznokciowymi można rozwiązać za pomocą drobnej korekty, czy też chirurgicznej ingerencji – plastyki.


Plastyka wałów okołopaznokciowych – Jak wygląda zabieg?

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest zabiegiem przeprowadzanym przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. W całkowicie bezbolesny sposób dokonywana jest izolowana plastyka tkanek miękkich bez naruszenia płytki paznokciowej, łożyska i macierzy. Cały zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych trwa maksymalnie do godziny, a pozwala na trwałe usunięcie problemu wrastających paznokci i przywrócenie radości z chodzenia.


Plastyka wału okołopaznokciowego a rekonwalescencja po zabiegu

Plastyka wałów okołopaznokciowych likwiduje przyczynę wrastania paznokci. Po zabiegu chirurg zakłada pacjentowi szwy, które zdejmuje podolog na kolejnej wizycie, po mniej więcej dwóch tygodniach. Przez ten czas pacjent może sprawnie funkcjonować, oszczędzając jedynie stopę, na której wykonywana była plastyka. Zaleca się wówczas chodzenie w odkrytym obuwiu oraz systematyczną zmianę opatrunku.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę w naszym gabinecie podologicznym w Łodzi. Udzielimy szczegółowych informacji na temat plastyki wałów okołopaznokciowych oraz pomożemy z problemem wrastających paznokci.

Share:

Comments 1

Add Comment

    Dzień dobry.
    Jaka jest cena zabiegu plastyki wałów paznokciowych ?

Dodaj komentarz

Color Skin

Nav Mode