Klamry – skuteczne leczenie wrastających paznokci

Klamry to jedna z najczęściej stosowanych metod leczenia wrastających paznokci. Ich zaletą jest przede wszystkim mała ingerencja w płytkę paznokcia i możliwość nakierowania jego wzrostu na prawidłowy tor bez potrzeby usuwania płytki paznokcia.

Jak działa klamra na wrastające paznokcie?

Klamra pozwala na skorygowanie nawet znacznych deformacji w obrębie paznokcia. Prawidłowo zastosowana klamra dopasowuje się do kształtu i rozmiaru paznokcia, umożliwiając jego wygięcie ku górze i poluzowanie miejsca wrastania. Zamocowanie klamry na wrastającym paznokciu przynosi więc pacjentowi natychmiastową ulgę.

Klamrę w profesjonalny sposób zamocuje każdy doświadczony podolog. W naszym gabinecie w Łodzi często stosujemy tę metodę leczenia wrastających paznokci, gdyż przy niewielkiej ingerencji, uzyskujemy bardzo dobry efekt leczenia. Jako specjaliści dopasowujemy rodzaj klamry i jej rozmiar to wielkości płytki paznokcia oraz rodzaju i zaawansowania jego deformacji.


Dlaczego warto stosować klamry w leczeniu wrastających paznokci?

Klamry są chętnie stosowane w leczeniu wrastających paznokci z kilku istotnych powodów. My przedstawimy najważniejsze z nich.

Zalety klamer
  • leczenie klamrami jest bezinwazyjne i bezbolesne,
  • klamry przynoszą natychmiastową ulgę w bólu,
  • klamry nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu oraz uprawianiu sportu,
  • jest niewiele przeciwwskazań do stosowania klamer, nawet u kobiet w ciąży i dzieci,
  • oprócz leczenia wrastających paznokci stanowią profilaktykę nawrotów, w tym po operacyjnym usunięciu paznokcia

Rodzaje klamer w leczeniu wrastających paznokci

Na rynku jest wiele rodzajów klamer do leczenia wrastających paznokci, jednak do najczęściej stosowanych w naszym gabinecie podologicznym należą: klamra ortonyksyjna – Frasera i klamra tytanowa.

Klamra ortonyksyjna Frasera to metoda leczenia, którą można porównać do aparatu ortodontycznego. Jej zamocowanie jest całkowicie bezbolesne, a użytkowanie nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas chodzenia. Dzięki klamrze ortonyksyjnej Frasera wrastający paznokieć samodzielnie wraca na prawidłowy tor wzrostu, dając natychmiastową ulgę w bólu. Jest to metoda leczenia, którą można stosować również w przypadku paznokcia wkręcającego.

Klamra tytanowa to metoda leczenia wrastających paznokci, polegająca na przytwierdzeniu do płytki paznokciowej drutu TI NI za pomocą specjalistycznego kompozytu. Klamra tytanowa, tak samo, jak w przypadku klamry ortonyksyjnej Frasera jest bezinwazyjną i bezbolesną metodą leczenia wrastających i wkręcających paznokci.


Czas trwania leczenia wrastających paznokci klamrami ortonyksyjnymi i tytanowymi

Czas leczenia wrastających paznokci klamrami jest mocno uzależniony od stopnia deformacji płytki paznokciowej i zaawansowania schorzenia. Jest zatem indywidualny, a w niektórych przypadkach może zająć nawet kilka miesięcy. Efekt korekty paznokcia wrastającego jest często widoczny od razu po rozpoczęciu terapii, jednak zaleca się nosić klamrę przez dłuższy czas, nawet kilka miesięcy, w celu utrzymania efektu.

Share:

Comments 1

Add Comment

    Dzień dobry,czy istnieje możliwość szkolenia online?mieszkam w szkocji i ciężko mi się wybrać do Pl.jesli istnieje taka możliwość to poproszę o kontakt na e-mail kingaender@wp.pl lub WhatsApp 00447927895760.pozdrawiam kinga brejtkopf

Dodaj komentarz

Color Skin

Nav Mode