Pierwsza wizyta w gabinecie podologicznym

Pierwsza wizyta w gabinecie podologicznym
Jak wygląda pierwsza wizyta u podologa?

Stomatolog, chirurg, dermatolog – te specjalności są nam doskonale znane. Jednak “podolog” nadal brzmi nieco zagadkowo. Na szczęście, świadomość i dbałość o kondycję i zdrowie stóp stałe się powiększa. Coraz więcej osób regularnie korzysta z wizyt u specjalisty, gdy zauważy u siebie jakieś niepokojące zmiany. Jeśli Twoim problem są wrastające paznokcie, odciski, modzel, brodawki, pękające pięty czy innymi schorzeniami stóp – to właśnie gabinet podologiczny powinieneś odwiedzić!

Wizyta u podologa – czy jest się czym stresować ?

Wizyty u podologa to nadal niestety rzadkość. Większość pacjentów odwiedza gabinety, gdy zmiany na stopach są już mocno zaawansowane i nie radzą sobie z wyleczeniem ich przy użyciu domowych sposobów czy też środków dostępnych w aptece bądź drogeriach. Niestety, często myśl , że nasze stopy nie są w zbyt dobrymi stanie sprawia, że wizyta u podologa wywołuje w nas paniczny strach i skrępowanie. Zupełnie niepotrzebnie! Podolodzy mają ogromne doświadczeniu różnych problemów stóp – od niewielkich po bardzo poważne.

Pierwsza wizyta u podologa – przebieg

Pierwsza wizyta u podologa to przede wszystkim rozmowa i dokładne badaniu stanu stóp.

Przebieg wizyty można przedstawić w kilku punktach:

  1. Dokładna analiza  – podolog poprosi Cię o dokładne opisanie problemu z jakim się zgłaszasz. Pierwsza wizyta to utworzenie karty pacjenta, w niezawarte są wszystkie najważniejsze informacje o Twoim stanie zdrowia, czy cierpisz na jakieś choroby przewlekłe, na co jesteś uczulony itp.
  2. Badanie podologiczne – zasadniczo opiera się na trzech elementach: ocena ewentualnych patologii czy deformacji, ocena stanu skóry oraz ocena stanu paznokci.
  3. Zalecenia – po badaniu, specjalista podolog  opisze dokładnie rodzaj problemu, z jakim do niego przyszedłeś oraz poda wszystkie zalecenia dotyczące leczenia czy profilaktyki, oraz sposobu pielęgnacji domowej stóp.

Kiedy do podologa?

Jeśli zauważyłeś  u siebie jakieś dysfunkcje, najlepiej od razu umówić się na wizytę. Im wcześniej zaczniemy terapię, tym większa szansa, że uda nam się uniknąć długotrwałego leczenia i bólu stóp. Najczęściej, Pacjenci zgłaszają się do gabinetów, gdy zaobserwują u siebie któryś z następujących problemów:

  • wrastający paznokieć
  • kurzajki/brodawki wirusowe
  • sucha, pękająca skóra stóp
  • pękające pięty
  • modzele i zrogowacenia
  • odciski
  • grzybica paznokci
  • stopa cukrzycowa
  • utrata paznokcia
  • paznokcie zmienione chorobowo
  • nadpotliwość stóp

Zastanawiasz się nad wizytą u podologa? Umów się na konsultację!

Stopy niosą człowieka przez całe życie! Zadbajmy o Twoje stopy wspólnie 😃

Share:

Dodaj komentarz

Color Skin

Nav Mode