Obalamy MITY dotyczące stóp!

Dzisiaj obalimy najpopularniejsze mity dotyczące stóp! Dlaczego należy je obalić? Bo widzimy, że duża część naszych pacjentów, uważa je za fakty, a to prowadzi do zaognienia problemów ze stopami…

  1. MIT 1️⃣ Wrastający paznokieć trzeba porządnie wyciąć po bokach…✂️ To jeden z największych mitów, z którym od lat walczymy wśród naszych pacjentów! Takie wycięcie paznokcia daje chwilową ulgę, niestety problem powraca z podwojoną siłą, powodując stany zapalne, a nawet wkręcanie paznokci!
  2. MIT 2️⃣ Klapki to najzdrowsze obuwie…👡 Długie i częste noszenie klapek może być przyczyną problemów z piętami. Ciągłe uderzanie klapek w pięty powoduje pogrubienie skóry w tym miejscu, a w konsekwencji jej pękanie.
  3. MIT 3️⃣ Inny kolor paznokci to na pewno grzybica… ⚠️ Otóż nie! Zmiana koloru paznokcia może być spowodowana wieloma czynnikami, niekoniecznie grzybicą. Jeśli zauważymy zmieniony paznokieć należy skonsultować się ze specjalistą.
  4. MIT 4️⃣ Odciski można usunąć domowymi sposobami… 👩‍⚕️ Pod żadnym pozorem nie należy samodzielnie zdzierać, wycinać czy przekuwać odcisków! Takim zachowaniem więcej zrobimy szkody niż pożytku, nawet przy wykorzystaniu dedykowanych w tym celu środków z apteki, mogących spowodować oparzenia chemiczne!
  5. MIT 5️⃣ Jedna kurzajka na stopie to nie problem… 🦠 Pojawienie się nawet 1 kurzajki powinno dać nam sygnał, że należy skonsultować się ze specjalistą. Kurzajki są efektem zarażeniem wirusem HPV i mogą się rozsiać nie tylko na stopach, ale również na inne części ciała, powodując dyskomfort, a nawet ból podczas chodzenia.
Share:

Dodaj komentarz

Color Skin

Nav Mode